صفحه اول    درباره ما    تماس با ما    پیوندها  
سه شنبه، 29 آبان 1397 - 00:13   
 
   آخرین مطالب  
  منطقه7:دیدار با کودک معلول در محله کاج
  منطقه7:برگزاری تست بینایی سنجی در خانه سلامت شاهد
  منطقه7:کارگاه آموزشی پیشگیری از مشکلات بینایی در کودکان
  منطقه7:برگزاری تست بینایی سنجی در خانه سلامت گرگان
  منطقه7:برنامه راهنمایی و رانندگی در مدرسه پیدایش
  منطقه7:برگزاری برنامه های روز عصای سفید در منطقه7
  منطقه7:کارگاه آموزشی آشنایی با سامانه 1888 در جامعه معلولین ایران
  منطقه7:بازدید از مدرسه پسرانه نابینایان دکتر خزائلی
  منطقه7:اهدا کیف و لوازم التحریر به معلولان
  منطقه7:بازدید از مدرسه ابتدایی پسرانه استثنایی پیدایش
- اندازه متن: + -  کد خبر: 3757صفحه نخست » اخبار صفحه اولسه شنبه، 22 اسفند 1396 - 15:30
در بیست اسفند از سامانه خرید فروشگاهی ویژه نابینایان در فروشگاه شهروند رونمایی شد!
در این مراسم سرکار خانم دکتر زمانی مدیر اداره سلامت معاونت اجتماعی شهرداری تهران، آقای دکتر نحوی نژاد معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور ، آقای حسینی شهردار منطقه چهار . . .
  

در بیست اسفند از سامانه خرید فروشگاهی ویژه نابینایان در فروشگاه شهروند رونمایی شد!

در این مراسم سرکار خانم دکتر زمانی مدیر اداره سلامت معاونت اجتماعی شهرداری تهران، آقای دکتر نحوی نژاد معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور ، آقای حسینی شهردار منطقه چهار، آقای جمالی مدیر انجمن نابینایان کشور، آقای سریع القلم مدیریت فروشگاه های شهروند، هیات مدیره شرکت دانش بنیان پکتوس، کارشناسان بهزیستی، و جمعی از نابینایان حضور داشتند.

بنده هم به عنوان خبرنگار برنامه رادیویی شش نقطه که از رادیو تهران پخش می شود به این برنامه دعوت شدم که گزارش مفصلی از چند و چون کار تهیه نمودم که میتوانید جزییات بیشتر را از برنامه شش نقطه بشنوید.

از این پس نابینایان می توانند با استفاده از سامانه خرید فروشگاه شهروند واقع در میدان آرژانتین شعبه مرکزی بیهقی به راحتی خرید نمایند.

نابینایان می توانند از طریق کامپیوتر با استفاده از سیستم برجسته نگار و نرم افزار صوتی که روی سیستم نصب شده به راحتی اقلام مورد نظر خودشان را همراه با قیمت در سامانه فروشگاه جست و جو و مشاهده نمایند به سبد خرید خود اضافه کنند حتی محصولات و برند ها را با هم مقایسه کنند

در نهایت لیست خرید خود را پرینت می گیرند و به متصدی فروشگاه که در این زمینه آموزش های لازم را دیده است می دهند در آخر متصدی فروش اقلام مورد نظر را آماده می نماید و به شخص نابینا تحویل می دهد.

تفاوت این سیستم با خرید اینترنتی در این است که اولا این امر اقدام در جهت شهر دسترس پذیر و حضور پر رنگ معلولان در جامعه است و دوم این که شخص نابینا می تواند کالای خود را همانجا مشاهده نماید و در صورت عدم رضایت از کالا  آن را خریداری  نکند یا آن را تعویض کند و یا برند دیگری را انتخاب نماید.

من همانجا متذکر شدم درست است این سامانه عیدی آقای هاشمی که خودشان نابینا هستند بوده و در ادامه با همت انجمن نابینایان و شرکت دانش بنیان پکتوس محقق شده است

اما این سامانه برای افرادی با معلولیت جسمی به خصوص افرادی که از ویلچر استفاده می کنند و عبور از لا به لای قفسه ها برایشان سخت است می تواند گره گشا باشد و مشکل آنها را هم حل کند.

این بدین معنی است که معلولان جسمی هم می توانند از این سامانه به راحتی برای خرید هایشان استفاده نمایند و این فروشگاه آماده خدمات رسانی به افراد با معلولیت جسمی هم می باشد

در واقع استفاده از این سامانه به لحاظ فنی برای نابینایان و معلولان جسمی هیچ تفاوتی ندارد و آنها هم می توانند از همان کامپیوتر ها استفاده نمایند اقلامشان را جست و جو کنند و اجناس را همانجا تحویل بگیرند.

اگر معلولان از این طرح استقبال کنند شعب دیگر فروشگاه های شهروند به این سامانه مجهز خواهند شد و این یعنی  هر معلولی در نزدیکی محل سکونت خود یک فروشگاه دسترس پذیر برای خرید خواهد داشت.

امیدواریم با استقبال و حمایت همه معلولان از این طرح فروشگاه های زنجیره ای دیگر  هم به این امر ترغیب شوند و شهری با فروشگاه های دسترس پذیر داشته باشیم.

حسین بلوردی دبیر کانون معلولان منطقه 

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب  
  منطقه7:دیدار با کودک معلول در محله کاج
  منطقه7:برگزاری مراسم اسنقبال از مهر در مدرسه استثنایی پیدایش
  منطقه7:کارگاه بررسی وضعیت معلولین محله
  منطقه7:برنامه راهنمایی و رانندگی در مدرسه پیدایش
  منطقه7:کارگاه آموزشی آشنایی با سامانه 1888 در جامعه معلولین ایران
  منطقه7:برگزاری برنامه های روز عصای سفید در منطقه7
  منطقه7:برگزاری تست بینایی سنجی در خانه سلامت شاهد
  منطقه7:" مشاوره فردی معلولان " در خانه سلامت شاهد
  منطقه7
  منطقه7:اهدا کیف و لوازم التحریر به معلولان

::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© کانون معلولان محله 1391