صفحه اول    درباره ما    تماس با ما    پیوندها  
سه شنبه، 27 آذر 1397 - 17:07   
 
   آخرین مطالب  
  منطقه 19 : توزیع بسته های غذایی به مناسبت شب یلدا در بین خانواده های توانیاب محله شکوفه جنوبی
  منطقه 19 : نشست معاون فنی و عمران منطقه با دبیران محلات کانون معلولین پیرامون مناسب سازی معابر
  منطقه 19 : اکران رایگان فیلم کمدی با حضور اعضای کانون معلولان به مناسبت هفته معلول
  منطقه 19 : دیدار شهردار منطقه با اعضای کانون معلولین به مناسبت هفته معلول
  منطقه 19 : تقدیر از دبیر منطقه ای کانون معلولان
  منطقه 19 : بازدید اعضای کانون معلولین از موزه ملک در قالب تور تهرانگردی
  منطقه 19 : برگزاری کارگاه آموزشی بهداشت و مراقبت از افراد معلول
  منطقه 19 : بازدید از خانواده های توانیاب به مناسبت هفته معلول
  منطقه 21: دورهمی و جشن به مناسبت هفته معلولین
  منطقه 21: برگزاری کلاس آموزشی پرورش خلاقیت ویژه معلولین
  مقالات  

نقد یک قرن فیلم سازی نقد یک قرن فیلم سازی
براوو جنی گولد، کارگردان معروف‌هالیوود و مبتلا به دیستروفی عضلانی است که فیلم مستندش با نام Cinemability به طور رسمی‌در سالگرد امضای قانون حمایت از معلولین آمریکا (ADA) در لس آنجلس به نمایش درآمد. در مراسم رونمایی از این فیلم مستند، بسیاری از بازیگران معروف دارای معلولیت که در آن نقش داشتند هم حاضر شدند.
پنجشنبه، 30 مرداد 1393 - 19:45

آشنایی با انواع معلولیت و علایم شایع آن آشنایی با انواع معلولیت و علایم شایع آن
انواع معلولیت ها به چند دسته عمده تقسیم می شوند: الف) معلولیت حسی مانند: نابینایی و ناشنوایی. ب) معلولیت حرکتی شامل انواع نقص عضوها، ضایعات نخاعی و ناهنجاری های مربوط به اسکلت و عضلات. ج) معلولیت احشای داخلی شامل ناهنجاری های قلبی عروقی، تنفسی، کلیوی و ... د) معلولیت ذهنی شامل عقب ماندگی ذهنی و بیماری روانی
پنجشنبه، 12 تیر 1393 - 14:20

تأمین امکانات برای افراد دارای معلولیت، امری مربوط به جامعه تأمین امکانات برای افراد دارای معلولیت، امری مربوط به جامعه
شهرهای بزرگ و کوچک در سراسر آمریکا در تلاش هستند قابلیت دسترسی به مکان های عمومی را برای تمامی شهروندان تأمین کنند. جوامع محلی آمریکا در تلاش های ملی برای تأمین حقوق شهروندانی که مشمول قانون آمریکایی های دارای معلولیت می شوند، شرکت همه جانبه دارند. ماده شماره دو ADA ، تضمین کننده دسترسی برابر به خدمات عمومی، برنامه ها و فعالیت هاست.
پنجشنبه، 22 خرداد 1393 - 18:39

تاثیر اندام مصنوعی (پروتز) در کاهش معلولیت‌های جسمانی تاثیر اندام مصنوعی (پروتز) در کاهش معلولیت‌های جسمانی
با پیدایش موجودات و با دلایل مادرزادی، ضربه‌های شدید و شماری از بیماری‌ها نقائص و معلولیت‌های جسمانی هم پدیدار شد. انسان‌ها در طول تاریخ همواره در تلاش بوده‌اند که با بکارگیری وسایل یا روش‌هایی از آثار و عوارض سوء معلولیت بکاهند که اندام مصنوعی (Prosthesis) یکی از آنهاست.
دوشنبه، 19 اسفند 1392 - 23:29

بهینه سازی دسترسی چیست؟ بهینه سازی دسترسی چیست؟
این مقاله برگرفته از مقدمه کتابSoftware engineering for accessibility شرکت مایکروسافت می باشد که در سال 2004، این شرکت برای طراحان برنامه نویسان و توسعه دهندگان نرم افزار های تحت سیستم عامل ویندوز منتشر کرد.
چهارشنبه، 23 بهمن 1392 - 15:25

تأثیر هدفمندسازی یارانه‌ها بر زندگی معلولین تأثیر هدفمندسازی یارانه‌ها بر زندگی معلولین
انسان با توانایی مشخصی در دیدن و شنیدن به آسانی با دیگران ارتباط کلامی برقرار کرده و ذهنی فعال و تعلیم پذیر دارد. ما همیشه این‌گونه نیست چون انسان‌هایی هم هستند که به علت نقصی مادرزادی، یا عارضی در قوای جسمانی و یا روانی در انجام تمام یا بخشی از ضروریات زندگی فردی یا اجتماعی با مشکل مواجهند...
دوشنبه، 8 مهر 1392 - 15:41

نقش سفر در سلامت جسمی و روانی افراد نخاعی نقش سفر در سلامت جسمی و روانی افراد نخاعی
به گزارش CHN میراث طبیعی و فرهنگی، میراثی عام هستند بدین معنی که متعلق به عموم مردم اند و نگهداری و مراقبت از این آثار نیازمند احساس مسئولیت همه آحاد جامعه است و از سوی دیگر هر نفر حق بازدید و بهره برداری از این آثار را دارد. از این حیث میان افراد سالم و آنان که محدودیت جسمی دارند تفاوتی وجود ندارد...
چهارشنبه، 20 شهریور 1392 - 22:45

تاثیر فعالیت‌های بدنی و ورزش بر سلامتی معلولین تاثیر فعالیت‌های بدنی و ورزش بر سلامتی معلولین
در دنیای امروز با شمار رو به افزون معلولین و نیز گسترش انواع رشته‌های ورزشی و نیاز حیاتی معلولین به تحرک و فعالیت بیشتر جسمانی لزوم ابداع و بکارگیری روش‌ها و شیوه‌های جدید و آسانتر که خاص معلولین باشد بیش از پیش احساس می‌شود.
یکشنبه، 2 تیر 1392 - 14:00

سوالات بی‌پایان ... سوالات بی‌پایان ...
پنج شنبه اواخر آذر 91 (دقیقاٌ 23 آذر ماه) گروهی از معلولین به دعوت انجمن ضایعات نخاعی استان تهران گرد هم آمدند تا طی مراسمی از دانش آموزانی تقدیر به عمل بیاد که یا خودشون معلولن یا والدینشان. بله بچه‌هایی که هر چند ظاهراٌ تقدیر باهاشون چندان مهربون نبوده اما تا دلتون بخواد همین تقدیر از اونا شخصیتی محکم، استوار و پر امید ساخته.
سه شنبه، 21 خرداد 1392 - 03:08

نقش رسانه‌ها در آشنا نمودن جامعه با مشکلات  و توانمندی‌های معلولین ضایعه نخاعی نقش رسانه‌ها در آشنا نمودن جامعه با مشکلات و توانمندی‌های معلولین ضایعه نخاعی
تعریف رسانه عمومی و انواع آن/ رسانه‌های جمعی یا عمومی و به تعبیر دیگر وسایل ارتباط جمعی معادل فارسی واژه «Medium» است که جمع آن «Media» است و به وسایلی گفته شده که مورد توجه تعداد کثیری قرار گیرند و حاصل تمدن‌های جدید باشند.
سه شنبه، 21 خرداد 1392 - 02:55

اسباب بازی، راهی برای آشنایی کودکان با معلولیت اسباب بازی، راهی برای آشنایی کودکان با معلولیت
اسباب بازی ها یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار بر شخصیت کودکان و نوجوانان هستند که بر رفتار، میزان اعتماد به نفس، آموزش، فرهنگ، رشدذهنی و عاطفی، آرمانهای اجتماعی و حتی رژیم غذایی آنان می توانند اثری مثبت یا منفی داشته باشند. اسباب بازی ها در دوران کودکی نیاز فطری کودکان را ارضا می کنند و برای آنان شکلی نمادین دارند.
شنبه، 18 خرداد 1392 - 21:27

چگونگی نامیدن افراد دارای معلولیت وابعاد اجتماعی آن چگونگی نامیدن افراد دارای معلولیت وابعاد اجتماعی آن
واژه‌ها و برچسب‌ها تاثیر زیادی بر شیوه‌ی ارزش‌گذاری و قضاوت کردن افراد می‌گذارد { مثلا این‌ تحقیق جالب را ببینید +}. به واژه‌ی معلول دقت کنید. معلول (disabled) یا کم توان «به کسی گفته می‌شود که بر اثر نقص جسمی یا ذهنی، اختلال قابل توجهی به طور مستمر بر سلامت و کارایی عمومی، و یا در شئون اجتماعی، اقتصادی و حرفه‌ای او به وجود آید، به طوری که این اختلال، از استقلال فردی، اجتماعی و اقتصادی وی بکاهد.
سه شنبه، 7 خرداد 1392 - 21:02

سلام آقای  شهردار ... سلام آقای شهردار ...
می دانیم که مشغله تان زیاد است، از هنگامی که آمدید دلمان گرم شد که شهرمان را فرمانده ای رهبری می کند با درایت و می داند شهروندان یک شهر همه با هم برابرند و درجه ی افراد، ملاک برتری و احترام نیست.
پنجشنبه، 14 دی 1391 - 21:23

روند ایزولاسیون معلولان روند ایزولاسیون معلولان
تعجب نکنید! در کشور ما محیط های ایزوله منحصر به بیماری های خاص و یا بیماری های واگیرداری که سلامت جامعه را تهدید می کند نیست.
پنجشنبه، 14 دی 1391 - 21:20

مناسب سازی شعار نیست؛ یک ضرورت است مناسب سازی شعار نیست؛ یک ضرورت است
یافتن یک شروع مناسب برای وارد شدن به یک فضای دور از ذهن و کنار هم نشاندن کلماتی که بتواند اهمیت بحث مناسب سازی فضای شهری را برای همگان بخصوص مسئولین مربوطه گوشزد کند کار دشواری است.
پنجشنبه، 14 دی 1391 - 21:17

نگاهی اجمالی به تاریخچه روز جهانی معلولین نگاهی اجمالی به تاریخچه روز جهانی معلولین
معلولان غالبا از طیف گسترده حقوق مدنی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی بهره‌ نمی‌برند و برای سال‌ها حقوق این افراد نادیده انگاشته شده است. افراد دارای معلولیت بزرگترین گروه اقلیت جهان را تشکیل می‌دهند.
پنجشنبه، 14 دی 1391 - 21:15

اینجا پل عابر پیاده؛ ورود معلولان ممنوع است
عصایش را که بلند می‌کند لبه تیز پله را حس می‌کند اما صدای برخورد آن در هیاهوی خودروها گم می‌شود، دستش را دراز می‌کند شاید دستی به کمکش بیاید برای رسیدن به آن سوی خیابان.
پنجشنبه، 14 دی 1391 - 21:13

ایجاد اشتغال پایدار راهی برای ارتقاء جایگاه اجتماعی معلولان در جامعه
در تحقق توانمند سازی افراد دارای معلولیت با حفظ شان و کرامت ذاتی ایشان دارا بودن شغلی مناسب از اهم ضروریات زندگی می باشد چراکه بدینوسیله فرد امکان مدیریت زندگی و برنامه ریزی برای تشکیل و رفع نیازهای خود و خانواده را میسر دانسته با انگیزه مضاعف و شایسته در ارتقاء جایگاه اجتماعی خود می کوشد
پنجشنبه، 14 دی 1391 - 21:10

دیدگاه های غلط درباره معلولیت دیدگاه های غلط درباره معلولیت
فرد معلول مانند دیگر افراد جامعه با اولین واحد اجتماعی‌ ارتباط برقرار می‌کند و به نظر می‌رسد. این خانواده است که باید با آگاهی و مهارت لازم در زمینه محدودیت‌ها و توانمندی‌های فرد معلول، گام‌های اساسی برای کاهش مشکلات وی بردارد.
پنجشنبه، 14 دی 1391 - 21:06

   پربیننده ترین مطالب  

::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© کانون معلولان محله 1391