صفحه اول    درباره ما    تماس با ما    پیوندها  
سه شنبه، 27 آذر 1397 - 17:05   
بخش منطقه 22
 
   خبرنامه  
پست الکترونیکی:
 
   اطلاعیه ها  
تقدیر از عضو کانون معلولان  در ناحیه یک
  تقدیر از عضو کانون معلولان در ناحیه یک
واحد سلامت ناحیه یک، به منظور ایجاد فرصت های حضور در جامعه برای کودکان دارای معلولیت ، از عضو کانون معلول تقدیر بعمل آورد. این اقدام با همکاری واحد سلامت ناحیه یک و از سوی مدیر محله زیبادشت برای کودک 12 ساله با معلولیت اوتیسم انجام شد.
پارک سروناز محله سروآزاد جهت تردد معلولین مناسب سازی گردید.
  پارک سروناز محله سروآزاد جهت تردد معلولین مناسب سازی گردید.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 22، عظیمی رئیس اداره سلامت، در این باره گفت: باتوجه به هماهنگی خانه سلامت سرای محله و دبیر کانون معلولان محله سروآزاد ، مکاتباتی درخصوص بهسازی معابر انجام گردید. لذا در تاریخ بیست و نهم مهرماه ، اداره عمران شهرداری ناحیه 3 ، تعدادی از معابر واقع در پارک سرو ناز و سرای محله سروآزاد را جهت تردد ایمن و راحت شهروندان معلول مناسب سازی نمود.
تقدیر از دبیرکانون معلولین در ناحیه یک
  تقدیر از دبیرکانون معلولین در ناحیه یک
واحد سلامت ناحیه یک، به منظور حمایت از اعضای کانون معلولین محله ، مراسم تجلیل برگزار کرد.این واحد با هدف تقدیر از زحمات ، پیگیری و رسیدگی به امور شهروندان معلول و کم توان و رفع موارد درخواستی آنها با همکاری دبیر کانون معلولین محله ،طی مراسمی با مشارکت مدیریت محله و خانه سلامت سرای محله گلستان ، با اهداء لوح و هدیه از ایشان تجلیل کرد.
برگزاری دوره آموزشی نقاشی
  برگزاری دوره آموزشی نقاشی
واحد سلامت ناحیه یک، در راستای ایجاد روحیه نشاط بین اعضای کانون معلولین محله ، دوره آموزشی برگزار کرد.این کارگاه با هدف ارتقای عملکرد ذهن اعضای کانون معلولین خانه سلامت دهکده برای 10 نفر به صورت رایگان برگزار میشود.
برگزاری  کلاس آموزشی مهارت ارتباطی در معلولان
  برگزاری کلاس آموزشی مهارت ارتباطی در معلولان
واحد سلامت ناحیه یک به منظور افزایش مهارت ارتباطی اعضای کانون معلولان محله کلاس آموزشی برگزار کرد.این کلاس به منظور ارتقای مهارت ارتباطی در معلولان با هدف بالابردن سطح آگاهی و پیشگیری از افسرگی و گوشه گیری آنان، با مشارکت خانه سلامت دهکده المپیک در تاریخ یکم آبان 96 با حضور 10 نفر برگزار شد.
بوستان ارغوان به عنوان اولین بوستان شهروندان جانباز و دارای معلولیت افتتاح شد
  بوستان ارغوان به عنوان اولین بوستان شهروندان جانباز و دارای معلولیت افتتاح شد
بوستان ارغوان به عنوان اولین بوستان مناسب سازی شده برای شهروندان دارای معلولیت و جانبازان در منطقه 22 افتتاح شددر خصوص ضرورت اجرا و اصلاح دسترسی کلیه پارک ها وبوستان ها برای افراد معلول و جانباز بوستان ارغوان به عنوان اولین بوستان ویژه جانبازان و معلولان آماده سازی شد. این بوستان با امکاناتی همچون رمپ های ویژه تردد، سرویس بهداشتی فرنگی، لوازم بدنسازی، میز پینگ پنگ، میز شطرنج، ویلچر، تابلوهای راهنما، نیمکت سایه بان دار، نیمکت مناسب سازی شده، پارکینگ به تعداد مناسب و ... روز یک شنبه 24 بهمن ماه 95 از ساعت 11 صبح با حضور شهردار منطقه 22 افتتاح شد.»
بازدید از منزل عضو کانون معلولین در ناحیه یک
  بازدید از منزل عضو کانون معلولین در ناحیه یک
واحد سلامت ناحیه یک ،با هدف ایجاد سهولت در تردد اعضای کانون معلولان ناحیه ، از منزل یکی از اعضا بازدید بعمل آورد. در راستای درخواست نصب نرده در راه پله ، به همت کارشناس سلامت ناحیه یک در تاریخ دوم بهمن ماه 95 از منزل عضو کانون معلولین خانه سلامت گلستان بازدید بعمل آمد و مقرر شد هماهنگی های لازم در این خصوص صورت پذیرد.
رفع مشکل بالابر عضو کانون معلولین  در ناحیه یک
  رفع مشکل بالابر عضو کانون معلولین در ناحیه یک
واحد سلامت ناحیه یک،در راستای ایجاد سهولت در تردد عضو کانون معلولان محله اقداماتی انجام داد. با هماهنگی این واحد به منظور سرویس ،نگهداری و رفع مشکل موتور بالابر عضو کانون معلولین خانه سلامت زیبادشت با همکاری واحد تاسیسات منطقه ، از بالابر در تاریخ هشتم دی 95 بازدید بعمل آمد
برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از معلولیت در ناحیه2
  برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از معلولیت در ناحیه2
اداره اجتماعی و فرهنگی ناحیه 2، نسبت برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از معلولیت در سرای محله کوهک اقدام کرد. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 22، عظیمی رئیس اداره سلامت، در این باره گفت: واحد سلامت این ناحیه در تاریخ چهاردهم آذر ماه 95 نسبت به برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از معلولیت با هدف ارتقاء سطح سلامت شهروندان در سرای محله کوهک و با حضور30 نفر از شهروندان اقدام کرد.
برگزاری کارگاه آموزشی توانمند سازی معلولان در ناحیه2
  برگزاری کارگاه آموزشی توانمند سازی معلولان در ناحیه2
اداره اجتماعی و فرهنگی ناحیه 2 ، نسبت به برگزاری کارگاه آموزشی توانمند سازی معلولان اقدام کرد. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 22، عظیمی رئیس اداره سلامت، در این باره گفت: واحد سلامت این ناحیه در تاریخ بیست و دوم آذر ماه 95 کارگاه آموزشی توانمندسازی معلولین با هدف ارتقاء سطح آگاهی و سلامت شهروندان و با حضور معلولین سطح ناحیه برگزار کرد.
دیدار با یکی از اعضای کانون معلولین
  دیدار با یکی از اعضای کانون معلولین
واحد سلامت ناحیه یک، به مناسبت گرامیداشت هفته معلولین با اعضای کانون معلولین محله دیدار و از آنها تجلیل کرد. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 22، عظیمی اداره سلامت، در این مورداین اقدام با حضور کارشناس سلامت ناحیه ، مدیر محله ،مسئول خانه سلامت و دبیر کانون معلولین سرای دهکده المپیک در تاریخ پانزدهم آذر 95 انجام شد. گفتنی است به منظور برطرف شدن پاره ای از درخواستهای عضو معلولین در این راستا بحث و تبادل نظر صورت پذیرفت.
دیدار با عضو کانون معلولین در ناحیه یک
  دیدار با عضو کانون معلولین در ناحیه یک
واحد سلامت ناحیه یک، به منظور ایجاد فرصت های حضور برای افراد دارای معلولیت در جامعه ، با عضو کانون معلول محله زیبادشت دیدار کرد. این اقدام در چهارمین روز از هفته معلولین در تاریخ شانزدهم آذر 95 با حضور رئیس اداره اجتماعی فرهنگی ناحیه یک و کارشناس سلامت ناحیه ، دبیر شورایاری ، مدیریت محله و مسئول خانه سلامت زیبادشت انجام شد. گفتنی است بنا به درخواست عضو کانون معلولین در خصوص مناسب سازی آشپزخانه و برطرف کردن مشکلات بحث و تبادل نظر صورت پذیرفت و این برنامه با بازدید بالابر به پایان رسید.
تقدیر ازدانش آموزان عضو کانون معلولین
  تقدیر ازدانش آموزان عضو کانون معلولین
واحد سلامت ناحیه یک، به مناسبت گرامیداشت هفته معلولین با کودکان کانون معلولین محله دیدار کرد و از آنها تقدیر بعمل آورد.این اقدام با مشارکت خانه سلامت زیبادشت با حضور رئیس اداره اجتماعی فرهنگی ناحیه یک و کارشناس سلامت ناحیه ، دبیر شورایاری ، مدیریت محله و مسئول خانه سلامت در تاریخ شانزدهم آذر 95 برای 2 نفر از دانش آموزان اعضای کانون معلولین دبستان پسرانه امید اسلام همراه با توزیع هدایا و ایراد سخنرانی از سوی دبیر شورایاری انجام شد.
به مناسبت هفته ی جهانی معلولان از دبیران کانون معلولان آسمان منطقه 22 تقدیر شد
  به مناسبت هفته ی جهانی معلولان از دبیران کانون معلولان آسمان منطقه 22 تقدیر شد
به مناسبت فرارسیدن هفته معلولان ( 13 تا 19 آذرماه 95) اداره سلامت به منظور گرامیداشت این هفته از دبیران کانون معلولان منطقه 22 در نشستی با حضور قائم مقام معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 22 تقدیر کرد.« با توجه به فرارسیدن هفته جهانی معلولان با شعار"آینده ای که ما می خواهیم جهانی فراگیر و برابر برای همه" نشستی با حضور کارشناسان، مسئولان خانه های سلامت و دبیران کانون معلولان آسمان منطقه 22 روز دوشنبه 15 آذر ماه 95 از ساعت 15 تا 16:30 به منظور گرامیداشت و قدردانی از فعالیت های انجام شده در مدت یک سال اخیر دبیران این کانون با اهدای هدیه و لوح تقدیر شد.»
برگزاری همایش علمی به مناسبت هفته جهانی معلولان
  برگزاری همایش علمی به مناسبت هفته جهانی معلولان
واحد سلامت ناحیه یک، به منظورارتقای سطح آگاهی اعضای کانون معلولین همایش علمی آموزشی برگزار کرد.این همایش با عنوان ارتقای اعتماد به نفس همچنین راههای رسیدن به آرامش از طریق ورزش از سوی دبیر کانون معلولین در تاریخ بیستم آذر 95 با حضور 40 نفر با مشارکت خانه سلامت زیبادشت با حضور دبیر شورایاری و مدیریت محله برگزار شد. گفتنی است این برنامه همراه با تقدیر اعضای کانون معلولین از سوی دبیر شورایاری محله به پایان رسید.
برگزاری نشست علمی به مناسبت هفته جهانی معلولان در ناحیه یک
  برگزاری نشست علمی به مناسبت هفته جهانی معلولان در ناحیه یک
واحد سلامت ناحیه یک، به منظورارتقای سطح سلامت و دانش اعضای کانون معلولین و شهروندان ، نشست علمی با عنوان " مراقبت های تغذیه ای در معلولین "برگزار کرد.: این نشست با مشارکت خانه سلامت گلستان در تاریخ پانزدهم آذر 95 و با حضور 40 نفر برگزار شد و با توجه به اینکه معلولین به دو دسته ذهنی و بدنی تقسیم می شوند و به علت مشکلات مختلفی که در غذا خوردن دارند همچنین به دلیل مصرف داروهای متعدد در معرض کمبودهای تغذیه ای قرار می گیرند لذا در این نشست کارشناس مربوطه برای کنترل تغذیه مناسبشان راهکارهایی را بیان کرد.
برگزاری همایش ویژه اعضای آسمانی
  برگزاری همایش ویژه اعضای آسمانی
واحد سلامت ناحیه یک به منظور ارج نهادن به حضور معلولین در عرصه های اجتماع به برگزاری همایش اقدام کرد. این اقدام با مشارکت خانه سلامت دهکده المپیک در تاریخ پانزدهم آذر 95 با حضور کارشناس سلامت ناحیه ، مدیر محله، مسئول خانه سلامت در ایستگاه تندرستی بوستان ساحل بوستان بدون دخانیات برگزار و از 10 نفر اعضای کانون معلولین تقدیر و تجلیل شد. گفتنی است در برنامه مزبور با حضور کارشناس ورزشی با هدف ارتقای سلامت جسم حرکات ورزشی آموزش داده شد.
برگزاری کارگاه آموزشی طب سنتی  در ناحیه2
  برگزاری کارگاه آموزشی طب سنتی در ناحیه2
اداره اجتماعی و فرهنگی ناحیه 2 ، نسبت به برگزاری کارگاه آموزشی طب سنتی اقدام کرد. واحد سلامت این ناحیه در تاریخ بیست و دوم آذر ماه 95 کارگاه آموزشی طب سنتی با هدف ارتقاء سطح سلامت شهروندان با حضور اعضای کانون معلولان در سرای محله کوهک برگزار شد.
برگزاری جلسه هم اندیشی با حضور دبیر کانون معلولین محله
  برگزاری جلسه هم اندیشی با حضور دبیر کانون معلولین محله
واحد سلامت ناحیه یک، به منظور گفتگو و تبادل نظر درباره برنامه های هفته معلولان خانه سلامت محله ، جلسه هم اندیشی برگزار کرد. این جلسه با هدف بررسی و پیگیری درخواستهای اعضای کانون معلولین از قبیل رفع مشکلات بالابر همچنین مرمت معابر، بازدید و تقدیر به مناسبت هفته معلولان با حضور مسئول خانه سلامت و رابط خانه سلامت زیبادشت در تاریخ دوم آذر 95 برگزار شد.
برگزاری تست قند خون به مناسبت هفته معلولین  درناحیه یک
  برگزاری تست قند خون به مناسبت هفته معلولین درناحیه یک
واحد سلامت ناحیه یک، به مناسبت هفته جهانی معلولان و به منظورارتقای سطح سلامت مدد جویان، غربالگری دیابت را رایگان انجام داد. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 22، عظیمی رئیس اداره سلامت، در این باره گفت: این اقدام در تاریخ بیستم آذر 95 برای 90 نفر از مددجویان مرکز توانبخشی طلوع با مشارکت خانه سلامت گلستان انجام شد .
ادامه اخبار بخش ها
   پیشخوان  
 
   آمار بازدید  
بازديد امروز:3060
بازديد دیروز:1916
 
 
 
 

::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© کانون معلولان محله 1391